Deimantės istorija. Atnaujinta 07.23

Deimantės istorija. Atnaujinta 07.23

ATNAUJINTA 07.23 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Deimantės istorijos atomazga: viešumoje pasirodžius straipsniams ir komentarams apie savivaldybės skirtą būstą, kuriam reikia remonto, Deimantės vaikų tėtis pasisiūlė prisidėti prie savo vaikų gyvenimo sąlygų pagerinimo. Pasižadėjo savo jėgomis suremontuoti savo vaikams būstą. Perdavėme suaukotas medžiagas, kurių yra tiek, kad remontas butų atliktas ir tikimės, kad vaikų tėtis savo pažadą įvykdys. Taip pat informuojame, kad nuo šiol vaiko grąžinimu rūpinasi patys tėvai.
Kaip sakoma: davėme „MEŠKERĘ“, liko tik patiems pasigauti „ŽUVĮ“. Linkime sėkmės ir labai palaikome tokį šeimos pasiryžimą.

ATNAUJINTA 07. 17 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Nuoširdų AČIŪ noriu pasakyti Wilbergs Group, UAB Mimeta ir “IRIS” parduotuvei – salonui už paramą ir paaukotas statybines medžiagas Deimantės socialinio būsto remontui. Taipogi dėkoju visai sąjungos “Vardan šeimos” komandai už puikų komandinį darbą. Man didelė garbė dirbti su tokia komanda. Darykim gerus darbus vardan šeimos gerovės!

Kauno dienos straipsnis: Viešumo galia: dviejų vaikų mamos socialinis būstas kyla iš pelenų

ATNAUJINTA 07.07 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė

Jonavos rajono savivaldybė skyrė soc. būstą vienišai, dviejų vaikučių mamai, kuri šiuo metu laukiasi trečio vaikelio. Butas avarinio stovio. Visas Jonavos savivaldybės paaiškinimas, kad butas “komisijos” pripažintas tinkamas gyvenimui ir nebus remontuojamas nes trūksta lėšų.

Plačiau apie situacija straipsnyje:

ATNAUJINTA 06.18 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Deimantės istorijos tęsinys. Vakar Deimantė nuvyko į susitikimą su savo dukryte. Susitikimo metu, keisdama dukrytei sauskelnes, užpakalinėje dalyje ant abiejų dukrytės šlaunų pastebėjo kraujosruvas. Kraujosruvos jau matėsi gelstančios, kelių dienų senumo. Kadangi susitikime dalyvavo ir psichologas, Deimantė jam girdint paklausė savo dukrytės ar tave mama muša? (mama vadina globėją, nes Deimantės dukrytė globėjos išmokyta globėją vadinti taip). Dukrytė pasakė, kad mama jos nemuša, kad ją muša tėtis (tėčiu vadinamas globėjas). Susijaudinusi Deimantė pradėjo verkti, o mamos ir dukros pokalbį girdėjęs psichologas, vietoj to, kad padėtų išsiaiškinti kas nutiko pagrasino mamai, kad jei ji verks bus nutrauktas susitikimas su dukryte. Deimantė, neturėdama žinių, kaip tokioje situacijoje turėtų elgtis, nufotografavo kraujosruvas ir tik po susitikimo su mergaite paskambino man pranešti kas nutiko. Aš nedelsiant pranešiau Jonavos rajono vaikų teisėm apie įtarimus, dėl pažeidinėjamų vaiko teisių. Šiandieną raštu yra kreiptasi į Jonavos rajono vaikų teises, dėl įtariamo smurto prieš vaiką. Parašytas pareiškimas pradėti tyrimui ir į policiją.

Įdomiausiai yra tai, kad mama iki šios minutės nėra informuota, kokių veiksmų imtasi ir ar jos dukrytei yra užtikrinta saugi aplinka, kol vyks šio atvejo tyrimas.

Straipsniai:

ATNAUJINTA 06.06 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Deimantės istorijos pratęsimas:
Nežinau ar galėsiu raštu perteikti tai, ką patyriau šiandien, dalyvaudama Deimantės dukros Samiros laikinos globos peržiūros posėdyje ir mergaitės susitikime su mama. Galėčiau daug subtilybių papasakoti, kaip mūsų VTAT „rūpinasi“ vaiko gerove. Aš be jokių abejonių ir labai atsakingai pareiškiu, kad yra vykdomas genocidas prieš mūsų vaikus, ten dirba nusikalstamos grupuotės kurios netrukdomai daro nusikaltimus mūsų šeimų atžvilgiu. Bet gal glaustai nuo pradžių. Iš pat ryto Deimantes laukė susitikimas su dukrele. Atvykome į Jonavos socialinių paslaugų skyrių. Kadangi man Deimantė buvo pasakojusi kad susitikimuose visuomet dalyvauja vaiko laikinoji globėja kas trikdo jos bendravimą su dukrele pirmas mano darbas buvo pasirūpinti, kad šį kartą taip nenutiktų. Kaip teisėtas Deimantės įgaliotas asmuo griežtokai paprašiau kad butų pakviestas psichologas ir mamos ir vaiko susitikimas įvyktu nedalyvaujant jokiems pašaliniams žmonėms. VTAT darbuotojos akivaizdžiai nerodė susižavėjimo šiam mano reikalavimui, tačiau be jokių diskusijų jis buvo įvykdytas. 40 minučių vaikas bendravo su mama prižiūrint tik psichologui. Vykstant mamos ir vaiko susitikimui, mes sėdėjome kitoje poilsio patalpoje, todėl man pasitaikė proga trumpai pakalbėti su mergytės laikinąją globėja. Globėja akivaizdžiai nervinosi visa drebėjo, tiesiog ore tvyrojo jos įtampa. Nenorėdama išsiplėsti pokalbio detalių nepasakosiu. Man labai buvo įdomu išsiaiškinti kodėl Deimantės mergytė laikinąją globėją vadina mama ir kodėl globėja mergaitei girdint Deimantę įvardina „teta“. Priminiau kad laikinos globos tikslas yra padėti krizę ištikusiai šeimai ir paruošti vaiką gražinimui į šeimą. Kaip trijų vaikų mama iš patirties žinau kad besimokantis kalbėti vaikas pirmuosius garsus ir žodžius pradeda tarti mėgdžiodamas aplinką, tai ką girdi šeimoje. Deimantės mergytė auga šeimoje kurioje nėra daugiau vaikų, todėl ten toks žodis neturėtu būti vartojamas, kad galima būtų teigti kad vaikas išmoko tą žodį pats. Sakykit net jai taip ir nutiko, ar laikinoji globėja neturėtu atlikdama savo pareiga, paaiškinti vaikui kad ji nėra jos mama? Kad ji yra Kristina (vardas pakeistas) ir yra jos draugė teta ar pvz. jos mamytės draugė? Panašu kad globėja net nemano to daryti, peršasi mintis kad ji yra tikra, kad vaikas liks jai. Pavadinčiau tai bandymu nusavinti svetimą vaiką. Suprantu kad moteris nepatyrusi motinystės džiaugsmo egoistiškai, nepaisydama vaiko interesų siekia tai patirti, bet juk yra daug našlaičiu. Kodėl reikia siekti pasisavinti vaiką, kuris turi tėvus, sesę ir greit turės broliuką? Kadangi tai daroma akivaizdžiai ir laikinoje globoje esantis vaikas globėją vadina mama, o VTAT darbuotojai tame neįžvelgia netinkamo globėjos elgesio, peršasi nuomonė kad tas vaikas jau yra pažadėtas globėjai.
Po susitikimo nuėjome į posėdžių salę, posėdis vyko 1, 5 valandos, kadangi susirinkimui buvau pasiruošusi, pradžioje man teko išlaikyti teisinių žinių egzaminą. Pasakiau, kad ketinu posėdį filmuoti, VTAT darbuotojai paprašė pagrįsti, kokiu pagrindu, lyg patys nežinotų LT įstatymų. Po mano atsakymo nesiginčijo ir posėdį buvo leista filmuoti. Buvo peržvelgtas „pagalbos“ planas, kurį aš pavadinčiau įpareigojimų planų, nes jokia pagalba ten net nekvepia. Išaiškinta kad jie šiandien nepriiminės jokio sprendimo, byla bus perduota teismui. Teisme bus vertinami įvykdyti įsipareigojimai ir bus nuspręsta ar vaikas gražinamas į šeimą, ar bus paskirta vaikui pastovi globa (globos pirmumas dabartiniai globėjai).
Vėliau buvo peržiūrėtas „pagalbos planas“ kuri mama įsipareigoja vykdyti kol bus priimtas teismo sprendimas. Labai skaudu buvo žiūrėti kaip mama verkdama maldavo VTAT, kad jai butų leista dažniau paskambinti ar parašyti žinutę globėjai, kad galėtų gauti informaciją apie savo dukrą. Globėja su mamos noru paskambinti kiekvieną dieną nesutiko, buvo priimtas sprendimas kad mama paskambinti globėjai galės tris kartus per savaitę. Žinutes globėja rašyti atsisakė, teikdama kad dienoraščio nerašys.
Po posėdžio Deimantei vėl buvo leista nueiti į vaikų žaidimo kambarį atsisveikinti su dukryte. Žaidimų kambaryje atsisveikinant mergaitei su mama dalyvavau ir aš. Mergytė lakstė nuo vienos prie kitos, vartė žaisliukus vadino globėja mama ir pasimetusiomis akytėmis žiūrėjo į savo tikrą mama. Man kaip mamai tas vaizdas buvo nepakeliamas, pajutau kaip kaupiasi ašaros ir linksta kojos, todėl išėjau iš patalpos. Vaikas akivaizdžiai yra traumuojamas, ir apie jokią vaiko gerovę čia net neverta diskutuoti.
Laukite tęsinio.

Straipsniai:

ATNAUJINTA 06.03 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

VTAT jau pradėjo naudoti naują darbo taktiką ir bando užbėgti įvykiams už akių…. Gavome informacijos, kad visai žiniasklaidai išsiuntinėjo pranešimą, kad Jonavos Deimantės istorija ir pateikta informacija yra neteisinga. Bando visus užčiaupti…. O tai tik įrodo, kad bijo viešumo.

2019 06 03 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Papasakosiu istoriją, dėl kurios šiomis dienomis man labai neramu. Paskutinėmis gegužės dienomis gavau pagalbos prašymą iš mamytės, (dabar jau mūsų narės), dėl prieš pusantrų metų atimtos jos dukrytės. Visa istorija yra pakankamai kebli ir įsisenėjusi, pavadinčiau tai „šiaudo griebimu“.
Vaikučių mama yra našlaitė ir nuo 11 metų augo vaikų namuose. Mokykloje susipažino su vaiko tėčiu, ko pasekoje nepilnamečiai tėveliai pradėjo laukti į pasaulį ateinančios naujos gyvybės. Vaikų namų auklėtinė, pasigimdžiusi dukrytę, su vaikučiu ant rankų turėjo sugrįžti į vaikų namus.
Vaikų namuose nebuvo tinkamų sąlygų vaikučio tėčiui bendrauti su savo šeima. Todėl nepilnamečiai tėveliai, norėdami būti kartu, pradėjo protestuoti. Keletą kartų mama su vaiku ant rankų buvo pabėgusi iš vaikų namų. Paskutinį kartą mama parašė prašymą prieglaudos direktoriai, kad jas išleistų su mergaite pas tėtį, tačiau direktorė, atidavusi prašymą mamai, neišleido. Žodžiu sakydama, kad ji gali eiti, bet vaikas lieka vaikų namuose. Mamytė galvodama, kad vaikas lieka saugioje aplinkoje auklėtojų priežiūroje, paliko dukryte vaikų namuose su auklėtojom ir išėjo susitikti su vaiko tėčiu. Išėjusi nepilnametė iš vaikų namų, tą kartą nebuvo ieškoma. Grįžus atgal mama vaikų namuose savo mergytės nerado, ji jau buvo atiduota globėjai.
Per visą laikinos globos laiką vyko tik trys peržiūros posėdžiai. Pradžioje mergytės mama turėjo nemokamą advokatę, kuri buvo finansuojama projekto lėšomis. Projektui pasibaigus sutartis su advokate nebuvo pratęsta.
Šiuo metu mama yra pilnametė, gyvena Jonavoje, neatlygintinai nuomojame bute. Augina kitą dukrytę ir jau laukiasi trečio vaikučio. Kadangi nesaugios aplinkos neįžvelgiama, antras vaikutis auga šeimoje.

Grįžtant prie vaikų teisių paimtos mergytės istorijos. Vaikų teisių ir globos namai dėjo visas pastangas, kad mama su dukryte nesusitiktų, nežinotų viena kitos, kad būtų didesnė atskirtis prigimtinio ryšio. Pusę metų mamytė aplamai negavo jokios informacijos kur jos vaikas. Po pusės metų, mamai padavus pareiškimą į policiją, dėl mergytės paieškos, mama buvo informuota, kad mergytė pas globėją. Mama neturėjo ir nebeturi jokių vaiko paėmimo dokumentų, tik įsakymus apie vaiko globą.
Deimantės istorija labai ilga, todėl pereisiu iškarto prie to kaip mamytė kreipėsi į mus. Likus truputį daugiau nei savaitei iki paskutinio posėdžio, kada bus sprendžiama dėl mergaitės nuolatinės globos. Mums padedanti advokatė, Rūta Visocnik, užsivertusi darbais, kiti advokatai neturi praktikos tokiuose bylose, plius visai nėra laiko bylą peržiūrėti iš esmės. Svarbiausias dalykas – nėra lėšų mokėti advokatams. Konsultuojuosi su visais, kas tik sutinka duoti bet kokį nemokamą patarimą. Man buvo pasakyta, kad aš stoviu prie „sudegusio namo“ ir galvoju kaip jį išsaugoti.
Tačiau žmogiškumas ir įsitikinimas, kad mergytė turi augti su biologiniais tėvais, neleidžia man ramiai miegoti. Sorry, bet negaliu nepadėti tai šeimai, nes esu įsitikinus, kad ši šeima gali ir geba užauginti savo vaiką. Taip neneigiu, kad jiems reikia pagalbos, tą ir turėtų daryti institucijos. O ne stengtis sužlugdyti tą šeimą ir sugriauti ne vieną gyvenimą. Pirmadienį esu užsirašiusi pas notarą gauti įgaliojimui atstovauti mama, neketinu mamos vienos paleisti „LIŪTUI“ į nasrus.
Nors buvo žmonių, kurie mane bandė demotyvuoti, kad šios istorijos baigtis jau nuspręsta, bet aš dar neiškelsiu rankų.
Kas mane labiausiai piktina, kad šita mergytė mano manymu yra jau pažadėta. Globėja, kuri ją globoja neturi savo vaikų ir neslepia noro ją įsivaikinti. Ji labai atvirai mamai į akis sako, kad birželio 5 d. gaus nuolatinę globą ir kad mergytę mama matys paskutinį kartą, toliau sieks įvaikinimo. Mergytei susitikus su mama ji sako: eik pabendrauk su TETA. Mergyte kviečiasi žodžiais: ateik pas MAMĄ. Vadinasi globėja tikisi, kad mergytė liks jai ir prie mamos nepratina. Žinome, kad globėjai nuo kaimynų, draugų, slepia, kad mergytė yra ne jų vaikas. Globėjų šeima buvo išvykusi gyventi kitur ir grįžo jau su vaiku, kurį pristato kaip savo vaiką.

Kas už tai yra atsakingi????

ATSAKAU: institucijos,
kurios negelbėjo susikurt jaunai šeimai.

Straipsniai:

This Post Has 2 Comments

 1. Irena

  Kodėl į nuorodas neįdedate Jonavos žinių straipsnių? Ten kaimynai pasakoja istoriją kitaip…

  1. Vardan Šeimos

   Dedame tai ką galime patikrinti, ir žinome, kad yra teisinga informacija.
   Apie kaimynų istorijas jokios informacijos neturime.

Parašykite komentarą