Giedrės istorija

Giedrės istorija

2019 10 04 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Giedrės istorija:
Giedrė su vyru augina tris vaikučius, gyveno pas savo tėvelius kaime.
Viskas prasidėjo nuo to, kad namuose buvo šventė, susirinko svečių, visi linksmai ir kiek įkaitę leido laiką. Pikta kaimynė netvėrė savam kailyje, gal dėl to, kad visi linksminasi, o jos nepakvietė, ir iškvietė policiją. Kadangi namuose buvo mažamečių vaikų, o tėtis su mama išgėrę, prisistatė ir „vaikų gynėjai“ VTAĮT. Vaikai iš šeimos buvo paimti ir perduoti vaikučių tetai – Giedrės sesei. Vėliau prasidėjo „vaikų gynėjų“ linksmybės. Surasti prie ko prisikabinti vieni juokai, netinkamos vaikams gyvenimo sąlygos, skolos už telefonus, dujas ir t.t. Kadangi vaikų paėmimo dieną vaikučių tėveliai buvo išgėrę, VTAĮT „specialistai“ nedelsiant nustatė diagnozę alkoholizmas!!! GYDYT!!!
Buvo sudarytas įpareigojimų šeimai planas (vadinamas pagalbos planu). Pakeisti gyvenamą vietą, pagerinti gyvenimo sąlygas, psichologai ir žinoma priverstinis gydymas nuo alkoholio priklausomybės.
Išsigandę, mažai išmanantys savo teises tėveliai, sutiko su viskuo ir stengėsi visomis išgalėmis vykdyti įpareigojimus. Tėtis susirado darbą Kaune, išnuomojo dviejų kambarių butą kur persikėlė gyventi su vaikučių mama. Pradėjo lankyti anoniminių alkoholikų paskaitas. Vaikučių mamytė sužino malonią naujieną – šeima laukiasi dar vieno vaikelio. Tuomet šeimos tėčiui teko dar daugiau dirbti, kad kuo greičiau atiduoti skolas ir užtektų pinigėlių dideliai šeimai. Giedrei nuvykus gimdyti, tik pagimdžius prisistatė socialiniai darbuotojai. Po gimdymo mama buvo išrašyta į namus, o kūdikis paliktas ligoninėje, nors buvo visiškai sveikas, jo neleido vežtis namo. Mamai buvo leista kiekvieną dieną atvažiuoti ir atvežti vaikui savo pienuką. Giedrei nebuvo aiškinama kas vyksta, tik buvo liepta nesiginčyt ir daryti kas liepiama. Tik viena slaugytoja prasitarė, kad Giedrės mergytę įvaikinti jau laukė eilė. Reikalai pasisuko taip, kad buvo nuspręsta Giedrę su mergyte išvežti į Nemenčinės krizių centrą, kuo toliau nuo šeimos. Giedrė sutiko, nes bijojo, kad jei nesutiks iš jos atims mergytę. Krizių centre tarnybos ir vėl per Giedrę sėkmingai darbavosi įsisavindamos lėšas: psichologai, anoniminiai alkoholikų užsiėmimai ir t.t. Kas vyko Giedrei gyvenant krizių centre dėl etikos sumetimų nepasakosim. Mes tai pavadinsim mamos terorizavimu ir bandymu palaužti, o mūsų tarnybos tai vadina „pagalba šeimai“. Kiekvieną dieną krizių centro socialinės darbuotojos ateidavo pas Giedrę vis su naujomis idėjomis savo genialiam „pagalbos planui“.
Giedrės kantrybė išseko, kaip jai buvo liepta po truputį atpratinti mergytę nuo maitinimo, nes ją atiduos globėjai, kadangi ji bus vežama metams laiko gydyti nuo alkoholio. Visiškoje nevilty Giedrė paskambino mums. Išklausius istoriją, supratom kad privalom apginti Giedrę. Tai buvo akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas, apribota žmogaus laisvė. Vaikas su mama iš saugios aplinkos nenustačius jokio grėsmės lygio, be jokio pagrindo buvo atskirti nuo šeimos ir įkalinti krizių centre. Patarėm Giedrei nepasirašinėti jokių dokumentų, ir su jokiais naujais „pagalbos“ pasiūlymais nesutikti. Na, o mes pradėjom žygį, turėjom daug įdomių pokalbių su Giedrės atvejo vadybininke, soc. darbuotojom, Krizių centro soc. darbuotojom, Kauno VTAĮT „viršūnėlėm“. Situacija radikaliai pasikeitė, Giedrės teroras krizių centre baigėsi ir po kelių dienų mamytę su dukrele parvežėm namo pas tėtį. Sekančią dieną su abiem tėveliais apsilankėme pas šeimos soc. darbuotoją, peržvelgėm pagalbos planą. Bendravo su mumis labai maloniai ir paslaugiai, pokalbio pabaigoje buvo įteiktas šaukimas į atvejo vadybos posėdį po dviejų dienų. Negalėjo paaiškinti kas bus svarstoma posėdyje ir kodėl paankstinta posėdžio data. Giedrė labai nerimavo, kad bus siekiama atimti ir mažąją mergytę. Posėdžio dieną namuose mama sulaukė svečių iš VTAĮT tarnybos. Vaikui grėsmės lygis nenustatytas, sąlygos vaikeliui augti tinkamos. Posėdis buvo sunkus, labai daug įtampos, provokacijų ir priekaištų VTAĮT darbuotojų.
Metus laiko VTAĮT darbuotojai nesugebėjo pasakyti tėveliams, kad yra tyrimas, kuris paneigtų arba patvirtintų alkoholio vartojimą. Tą pasakė tik paskutinio posėdžio metu, nors tai jau tėveliai buvo sužinoję iš mūsų.
Klausimas, kodėl?

Mažylę atskirti nuo šeimos nebuvo ir nėra pagrindo ji lieka su tėvais.

Tikimės kad ir kiti trys vaikučiai greitai galės grįžti namo.

LAUKITE TĘSINIO.

This Post Has One Comment

  1. Marina

    Nu žiauru. Tėveliams sėkmės, ir jų vietoje paduociau i teisma, uz sugadintus nervus visos seimos.

Parašykite komentarą