Ingos istorija

Ingos istorija

Mama augina 11 m. dukrą, Mergaitė nuo pat mažens buvo silpnesnės sveikatos, turėjo įvairių alergijų, netoleravo daugelio maisto produktų. Dėl silpnos sveikatos, mergaitė darželio nelankė. Pradėjus lankyti mokyklą, dažnai sergančiai ir dėl ligos praleidžiančiai pamokas mergaitei, buvo sunku priprasti prie kolektyvo, tačiau pradines klases mergaitė baigė.

Patys didžiausi sunkumai prasidėjo perėjus į vyresnes klases, kabinetinę sistemą. Dažnai serganti ir mažai lankanti mokyklą, mergaitė negalėjo įsilieti į klasės kolektyvą. Mokykloje jautėsi blogai, todėl pradėjo nenorėti eiti į mokyklą. Buvo blogos nuotaikos, nemotyvuota ir pradėjo dar prasčiau valgyti. Genetiškai smulkiai mergaitei, dar labiau nukrito svoris.

Ingos dukrytė buvo paguldyta į ligoninę, specialistų buvo diagnozuota depresija ir valgymo sutrikimai. Mergaitei buvo paskirtas mokymasis namuose. „Geradarys ANONIMAS“ informavo apie šeimą VTA. Tuomet prasidėjo mamos ir mergaitės košmaras. Kadangi mergaitė auga TVARKINGOJE šeimoje, tarnybos mamai jokių pretenzijų nereiškė, išskyrus mergaitės „nepriežiūrą“. Mamai ir dukrai buvo paskirtas „pagalbos planas“, vizitai pas psichologus, pozityvios tėvystės kursai, dietologų, psichiatrų konsultacijos, kiekvieną dieną sverti mergaitės svorį ir socialinių darbuotojų vizitai į namus.

Pradžioje socialinių darbuotojų vizitai į namus buvo 10 kartų per savaitę tai yra du kartus per dieną. Vizitai buvo planuojami valgymo metu. Atėjus į namus socialiniam darbuotojui, mergaitės mama turėdavo patiekti maistą ir mergaitė, stebint svetimiems žmonėms, turėdavo valgyti. Buvo stebima kiek ir ką mergaitė valgo. Būdavo atvejų, kad mergaitė paprašydavo valgyti neesant socialiniams darbuotojams, tačiau mama negalėdavo duoti vaikui valgyt. Kodėl? O todėl kad vaikas pavalgys ir atėjus soc. darbuotojams nesijaus alkanas, nenorės valgyt ir mama turės problemų. Dukra protestavo prieš tokią tvarką. Atėjus į namus tarnybų darbuotojams, ignoruodavo ir atsisakydavo bendrauti su jais. Dėl to, kad mergaitė nebendrauja su tarnybom, mama sulaukdavo begalės priekaištų ir reikalavimų, kad priverstu dukrą bendrauti su jais. Ar Jums tai panašu į vaiko gerovę???? Kad sergantis depresija, turintis valgymo sutrikimų vaikas, verčiamas daryti tai ko nenori. Mama sutinka bendradarbiauti su tarnybomis ir vykdyti visus tarnybų nurodymus, bet vaiko labui prašo, kad tarnybos nedarytų spaudimo jos dukrai ir nesilankytų namuose. Tačiau tarnyboms atrodo, kad šeimos persekiojimas ir terorizavimas yra geriausias mergaitės gydymo būdas.

Pavargusi nuo tarnybų persekiojimo mama kreipėsi į sąjungą „Vardan šeimos“. Nusprendėme padėti Ingos šeimai ir apginti jos dukrytę nuo tarnybų psichologinio smurto.

Laukite tęsinio.

Parašykite komentarą