Jurgos istorija

Jurgos istorija

Istorija, kuri parodo, kaip mūsų tarnybos rūpinasi vaiko gerovę ir gina auką nuo smurtautojo.

Prieš 7 metus šeimoje įvyko konfliktas. Konflikto metu Jurga buvo stipriai sumušta savo vaiko tėčio ir, sulūžusiais šonkauliais, medikų išvežta į ligoninę. Mažametis vaikas liko namuose su smurtautoju. Išėjusi iš ligoninės mama kreipėsi į VTA su pagalbos prašymu apginti ją ir jos vaiką nuo smurtautojo. „Pagalba“ buvo „suteikta“. Vaikas buvo paimtas iš šeimos ir metams laiko patalpintas į vaikų globos namus. Po metų laiko VTA nusprendė grąžinti vaiką. Tik paradoksas tame, kad ne mamai, o smurtaujančiam tėvui. Tokio VTA sprendimo motyvas, smurtaujančio tėvo geresnė materialinė padėtis. Tik teismo keliui Jurgai pavyko išsikovoti, kad vaiko gyvenamoji vieta butų paskirta su mama.

Jurga išsiskyrė su smurtaujančiu vyru ir judviejų sūnus liko gyventi su ja. Jurgos gyvenimas tapo gražesniu, ramesniu. Ji įsigijo nuosavą būstą, materialiai sustiprėjo ir sukūrė naują šeimą. Šiuo metu šeima augina du sūnus 9 ir 2 metų.

Galbūt galima būtų ir pamiršti tą istoriją, tačiau prieš septynis metus įvykusi istorija niekaip nesibaigia. VTA po šiai dienai neuždaro atvejo vadybos ir persekioja šeimą. Kiekvieną kartą sugalvoja, dėl kokių priežasčių pratęsti atvejo vadybą ir neva teikti „PAGALBĄ“ šeimai. Nuolatiniai socialinių darbuotojų apsilankymai, įpareigojimai, pvz. kiekvieną dieną tikrinti vaiko TAMO dienyną, nuvesti ir parsivesti 9-metį iš mokyklos, nepalikti vaikų saugoti svetimiems žmonėms, kontroliavimas ar reguliariai bendrauja mama su pedagogais ir t.t. Nuolatinis šeimos sekimas, gyvenimas pastovioje baimėje jau išvargino šeimą.

Buvau tuose namuose ir tikrai galiu patvirtinti, kad šeima puikiai tvarkosi ir jiems nereikalinga jokia per prievartą brukama „PAGALBA“. Beje, jokios pagalbos šeima ir negauna, apart kontrolės. Bet ar ta kontrolė neperilgai užsitęsė? Ar dar mažai per šią šeimą VTA įsisavino pinigėlių? Septyni metai, spręskit patys.

Kur čia vaikų gerovė, kai vaikai ir visa šeima patiria nuolatinį šeimos persekiojimą? Sąjunga „Vardan šeimos“ nusprendė padėti šiai šeimai apsiginti nuo institucijų teroro.

Laukite tęsinio…

Parašykite komentarą