Neįgalios mamos istorija. Atnaujinta 04.18

Neįgalios mamos istorija. Atnaujinta 04.18

Atnaujinta 04.18 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Neįgalios mamos istorija, tęsinys:
Buvo gauta info, kad VTAT iš tėvo reikalauja pasirašyti dokumentus, kurie nebuvo jiems pakankamai suprantami. Kilo įtarimų, kad tai globos dokumentai ir tėvas jų nepasirašė. Šiandien VTAT atvyko į namus pakartotinai, dėl tų pačių nepasirašytų dokumentų. Tėtis ir mus informavo apie būsimą VTAT vizitą. Norint išsiaiškinti padėtį, sąjungos “Vardan šeimos” atstovė Ieva, pas tėvelius nuvyko taip pat. Vakarykščiai dokumentai buvo sunaikinti, visiems matant suplėšyti. Šiandienos įvertinimu, grėsmės lygis nenustatytas (pažymėti 4 iš 5 punktų). Vaikas atvežtas ir atiduotas tėvams. Visą tą laiką mus konsultavo advokatė Rūta. Tėvai įpareigoti vykdyti pokyčių programą. Palaikysime su tėveliais ryšį ir padėsime jiems…

2019 04 16 Edita Raščiauskaitė Morkūnienė:

Turime dar vieną atvejį, vieningų tėvų grupėje pasirodė pagalbos prašymas. Situacija buvo tokia, kad iš neįgalios mamos paimtas 1,5 m. vaikas. Gavau mamos telefoną ir adresą, nuvažiavau į namus.
Radau vežimėlyje sėdinčią moterį. Kalbant su ja paaiškėjo, kad sutuoktinis, kuris rūpinosi ja ir jų sūnumi, paguldytas į ligoninę. Socialinė darbuotoja iškvietė vaikų teises. Kadangi mama dėl neįgalumo nėra pajėgi pasirūpinti vaiku, vaikas buvo išvežtas. Neįgali mama buvo palikta likimo valioje. Aplinka ir mamos būklė liudijo, kad mamai pagalbos reikėjo nemažiau nei vaikui. Kambaryje buvo nešvaru, pilna nešvarių indų. Ant grindų šuns, kurio niekas neišvedė pasivaikščioti jau keletą dienų, išmatų krūvos. Bute sklido nemalonus kvapas. Moteris sėdėjo vežimėlyje pusnuogė, nemaudyta keletą dienų. Pasakojo, kad buvo atėjusi soc. darbuotoja, tačiau išvirė tik puodelį kavos, teikdama, kad jai nieko daryti nepriklauso. Susirinkau visų artimųjų telefono nr., taipogi soc. darbuotojos, kuri privalėjo pasirūpinti moterimi, o ji tik pasirūpino, kad būtų išvežtas vaikas. “PIKTA KAIP VELNIAS” pradėjau visiems skambinėti. Soc. darbuotojai pagrasinau viską paviešinti. Seserį taipogi apibariau ir sugėdinau, kad paimti neįgalios sesers banko kortelę galėjo, o pasirūpinti seserimi ir jos vaiku atsisakė. P.s. sesuo, paskambinus vaikų teisėm, vaiką paimti atsisakė.
Šiandien, nupirkusi karšto maisto, nuvykau vėl aplankyti tos mamytės ir pažiūrėti kaip po “papurtymo” pasikeitė situacija. Esu patenkinta, nes situacija pasikeitė iš esmes. Atėjusi į namus radau soc. darbuotoją ir seserį. Namai išvalyti, skalbiama patalynė, moteris išmaudyta, atnešta maisto, šuo pavedžiotas. Moteris, pamačiusi mane, pakvietė mane užeiti ir, girdint seseriai, papasakojo, kaip po mano apsilankymo viskas pasikeitė.
Motina nieko nežino, kur jos vaikas, tik buvo pasakyta, kad kai grįš vyras iš ligoninės, grąžins neva vaiką, o mamai buvo pasiūlyta važiuoti į slaugos namus, bet jinai atsisakė, nes tikisi, kad greitu metu sugrįš vyras iš ligoninės. Ketinu ir toliau stebėti šią situaciją ir grįžus tėčiui padėti jam susigrąžinti vaiką. LAUKITE TĘSINIO.

Parašykite komentarą